Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

HERKESİN SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ OLMALI

sosyal-medya-yönetimi

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ NEDİR ?

Gelişen dünyamızda sosyal medya olmazsa olmazların arasına girdi. Her gün sosyal medyada yapılan paylaşımların sayısı 1.5 milyarın üzerine çıktı. Bu nedenle artık bir çok kurumsal yapıda sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmaya başladı. Bu nedenle sosyal medya hesaplarının doğru ve bilinçli şekilde profesyonel bir biçimde yönetimi çok önemli bir faktördür.

Markanızın içerik performansı, teknik SEO yeterlilikleri, yerel SEO, mobil SEO, açılış hızı odaklı vb. analizleri gerçekleştirerek yapılacak çalışmalarımızı detaylandırarak stratejiler geliştirmekte ve çalışma planlarımızı oluşturmaktayız.

  • Sosyal medya aracılığıyla hem bir imaj temsil edilmekte hemde bir paylaşım ile milyonlarca kişiye anında ulaşılabilmektedir.
  • Sosyal medyalarda markanızdan ne kadar çok bahsedilirse marka gücünüz o kadar kuvvetlenir.
  • Sosyal medyadaki aktifliğiniz marka gücünüzü arttırarak, itibarınızı güçlendirecektir.
  • Yaratıcı İçerikler, akıllı stratejiler ve şeffaf raporlarla sosyal medyadan maksimum performans almanızı sağlıyoruz.
  • Dijital alanın tüm imkanlarını kullanarak istenilen mesajın doğru kullanıcıya iletilmesini sağlar.
  • Marka algınızı  oluşturup etkili bir yöntem ile bilinirliğinizi arttırıyoruz.
people

Fark Yaratmak İsteyen Markaların 

Sosyal Medya Yönetimi İyi Olmalı

facebook-instagram-twitter-youtube

Markanızı Hedef Kitlenizle Buluşturuyoruz !

Çağımız artık dijital çağı ve hayatımız artık sosyal medya. Siz de bu dünyada marka olarak var olmalısınız. Çünkü potansiyel müşterilerinizle ve var olan müşterilerinizle en sıcak, en samimi iletişimi kurabileceğiniz mecradır sosyal medya. Bu pastadan kendi payınıza düşeni almalısınız.

Stratejik SEO olarak sosyal medya yönetiminde fark yaratıyoruz. Etkileşimi artıracak yaratıcı görseller ve bilgi verici metinler ile kullanıcıyı harekete geçiriyoruz. Beğenilerinizi arttıracak ve sizi severek takip edecek kitlelere erişmenizi sağlayacak stratejilerle markalaşmanızı sağlıyoruz.

PROFİL DEĞERLENDİRME

Sosyal medyada, içerikle etkileşimi gerçekleştirebiliriz ancak dönüşüm için markanın kurumsallığı, profesyonel gözükmesi, güven vermesi gibi birçok psikolojik etmeni bulunmaktadır.

Bunların bilincinde olarak sosyal medya profillerinizi analiz etmekte, kurumsal kimliğinize uygun olarak profesyonel bir şekilde tasarlamaktayız. Sosyal medya hesaplarından web sitesine ulaşılabilirliği ve iletişime geçmesini sağlayacak tüm aşamaları gerçekleştirmekteyiz.

Mevcut sosyal medya hesaplarında ise hedef kitle detayları başta olmak üzere, gerçekleştirilen paylaşımlarla hedef kitle etkileşimini analiz ederek doğruları ve yanlışları listelemekteyiz.

terazi
arge-asamaları

STRATEJİ OLUŞTURMA ve PLANLAMA

Profil değerlendirme ve sosyal medya hesaplarına kurumsal kimliğin, profesyonelliğin yansıtılması sonrasında; elde edilen hedef kitle analizlerinin de sonucuyla içerik planları oluşturmaya, stratejiler geliştirmeye başlamaktayız.

Bu stratejiler hem paylaşım planlarını, hem oluşturulacak kreatifleri kapsamakla beraber hem de sosyal medya platformlarına uygun iletişim dilinin de belirlendiği aşamalardır.

Ayrıca ürün ve hizmetlerinize yönelik kampanya fikirlerini, marka bilinirliğini artıracak önerileri, fenomen odaklı pazarlama gibi bir çok stratejiyi de bu aşamada planlamaktayız.

İÇERİK ve KREATİF OLUŞTURMA

İşimizin en zor ama işini severek yapan uzmanlarımızın en çok sevdiği alan yaratıcı içerik oluşturma aşaması… Aslında bu aşama aynı zamanda Stratejik SEO’yu sosyal medya yönetiminde farklı kılan süreci de oluşturmaktadır.

Biz bu süreçte sektörünüzü tanımış, rakiplerinizi ve hedef kitlenizi analiz etmiş olarak markanıza uygun bir iletişim diliyle yaratıcı içerikler oluşturmakta, bu içerikleri etkileşim alacak görsellikte sunmaktayız.

Bu aşamaya kadar birçok alanda gerçekleştirilen araştırmalarımızın sonucunda, sizleri çok yormadan, sizden biri gibi ürün ve hizmetlerinizi profesyonel bir şekilde sunmaya başlıyoruz.

business-man
thinking-man

Reklam Yönetimi

Hedeflerinize uygun doğru sosyal medya platformunun ve kampanya amaçlarının belirlenmesi, metin ve görsellerin etkileyici bir şekilde, doğru hedef kitlenin belirlenmesiyle fark yaratan bir reklam yönetimi gerçekleştirmekteyiz. 

Reklamların periyodik kontrolü, hedef kitle ve etkileşim odaklı periyodik düzenlemeler ile sonuç başı maliyetlerin düşük olduğu reklam kampanyaları oluşturmakta ve yönetmekteyiz.

Raporlama ve Takip Etme

Sosyal medya yönetiminde periyodik olarak gerçekleştirilen analizlerimizle sürekli farklı stratejiler geliştirmekte ve markanızın akılda kalması, sosyalleşmesi için çalışmaktayız.

Sosyal medya hesaplarının yönetiminde etkileşim sağlamak kadar, marka itibarınızı da korumaya çalışırken; sosyal medya reklamlarında da bütçenizi en iyi şekilde yönetip, minimum bütçeyle maksimum kitleye ulaşması için çalışmaktayız.

Tüm bu süreci de periyodik olarak raporlayarak gelişmelerden ve ulaşılan sonuçlardan haberdar olmanızı sağlamaktayız.

takip-etme
mutlu-son